8:43 PM
Птах, який не мешкає в Антарктиді - до станції "Академік Вернадський" прилетіла єгипетська чапля

Біля української антарктичної станції "Академік Вернадський" зафіксували несподіваного пернатого гостя — єгипетську чаплю, яка зазвичай не трапляється на крижаному континенті.

Про це повідомив Національний антарктичний науковий центр.

Птаху вдалося сфотографувати біологині 30-ї Української антарктичної експедиції Зої Швидкій. "Ми готувалися до морського виходу на човнах і чекали колег надворі біля станції. Кілька людей пішли до причалу, й раптом саме з того боку вилетіло щось незвичне: здається, я почала фотографувати раніше, ніж зрозуміла, що це за тварина. Але думка була якраз про чаплю, адже в Україні багато займалася водно–болотними птахами, а в чапель дуже характерний силует. Вже потім на фото роздивилася, що це дійсно вона", — розповіла дослідниця.

Політ біля станції тривав лише кілька секунд, але для біологів це — надзвичайна знахідка. Побачити єгипетську чаплю в районі "Вернадського" щастить далеко не кожній експедиції, а такий випадок задокументували вперше.

Єгипетська чапля — найпоширеніший і найчисельніший вид серед чаплевих. Ці птахи мешкають майже на всіх континентах, окрім Антарктиди. Їхній природний ареал охоплює тропіки, субтропіки та частково помірні широти. Вперше птаха поширилася за межі Африки у XX столітті, освоївши Західну півкулю та Австралію.

На відміну від Антарктиди, в інших регіонах чапля часто тримається поблизу диких і домашніх копитних тварин, зокрема слонів, буйволів, зебр чи коней. Саме завдяки їм вона здобуває їжу — великих комах, яких копитні полохають у траві.

Єгипетська чапля — невеликий птах, завдовжки до пів метра, з розмахом крил до одного метра. Переважно біла, з бежево-жовтуватим відтінком на голові, спині та зобі.

Категорія: Новини світу | Переглядів: 173 | Додав: news | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar