0:47 AM
Банани: користь та шкода для організму

Користь бананів незаперечна: у них багато вітамінів групи B, антиоксиданти, метали та мінерали. Але що якщо ти не все знала про банани? Наприклад, про їхню приховану небезпеку для здоров’я. Отож, чим шкідливі банани?

Користь бананів для здоров’я

Будь-які тренування забирають багато енергії та сил. Після занять у тренажерному залі чи басейні обов’язково потрібно поповнити запас витраченої енергії. Тобі допоможе у цьому звичайний банан.

Цей фрукт – чемпіон із вмісту калію. А оскільки під час занять спортом ти втрачаєш цей мікроелемент із потом, тобі обов’язково потрібно поповнити його запаси.

Після завершення тренування тобі потрібно заповнити запас глікогену, тому твоїм м’язам потрібні швидкі вуглеводи. Два великі банани містять приблизно 100 грамів вуглеводів, що становить третину добової норми для людини, що тренується.

На відміну від цитрусових банан не є алергенним продуктом, тому він не лише корисний, а й безпечний.

У бананах міститься багато кальцію, корисного для кісток та зубів. Ще один необхідний для організму елемент, якого багато в банані – це залізо. Воно допоможе утворенню тканин та подачі в них поживних речовин. А ще залізо покращує склад крові.

Вчені давно з’ясували, що банан містить серотонін – «гормон щастя», який впливає на настрій та апетит. Тому, якщо в тебе не дуже гарний настрій, бананове перекушування завжди допоможе тобі його підняти.

Ми розповімо, кому не можна їсти банани й чому їх їдять неправильно.

Повільно перетравлюються

Банани – це безумовно не дієтичний продукт. Вони повільно перетравлюються, тому якщо хочеш схуднути, краще не захоплюйся ними дуже сильно. Почуття тяжкості банани дають ще й тоді, коли їх їдять прямо перед основними стравами, тому не радимо починати трапезу із цих фруктів, якщо не хочеш потім страждати від перенасичення.

Виводить рідину з організму

Банани не рекомендується їсти тим, хто страждає від зневоднення. Ці фрукти виводять рідину з організму, тому дуже добре борються з набряками, але можуть стати причиною ще більшого зневоднення, якщо на свій водний баланс ти забила.

Згущує кров

Не варто занадто захоплюватися бананами, якщо в тебе і так занадто густа кров. Надмірне вживання бананів небажане:

  •     чоловікам із проблемами з ерекцією;
  •     особам із варикозом;
  •     хворим на тромбофлебіт;
  •     хворим на ішемію;
  •     особам із підвищеною згортанням крові;
  •     особам, які ведуть малорухливий спосіб життя.

Підвищує цукор в крові

Якщо банани вирощені за допомогою різноманітних хитрощів для швидкого дозрівання, то складні вуглеводи в ньому стають вуглеводами з високим ГІ (глікемічним індексом). Чим вище це число, тим шкідливішим стає фрукт для діабетиків.
Висококалорійні

Для тих, хто має зайву вагу, є банани не рекомендується. Ці фрукти висококалорійні, у них багато вуглеводів, тому варто обговорити наявність таких ласощів у раціоні з лікарем-дієтологом, який відповідальний за твоє дієтичне меню.
Рівень калію в крові

У бананах дуже високий рівень калію. З одного боку – це добре, тому що калій необхідний для гарної роботи клітин та серцево-судинної системи. Але з іншого боку банани можуть спричинити великі проблеми зі здоров’ям. При зниженні функції нирок калій не виводиться з організму та накопичується у крові. Як тільки рівень його стає критичним, можна сильно захворіти.

Переглядів: 141 | Додав: news | Теги: банан, користь, Шкода | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar