Вчені відкрили нову функцію мозочка. Відомо, що цей відділ мозку відповідає за рухи та м’язовий контроль. Нове дослідження показало, що він також допомагає запам’ятовувати емоційні переживання.
У науковому експерименті взяли участь 1400 добровольців. Вчені показували їм різні зображення, як нейтральні, і емоційно забарвлені, і фіксували реакцію мозку.
Наступні тести показали, що краще запам’ятовували ті картинки, які викликали вони емоційний відгук – як позитивний, і негативний. При цьому у випробуваних фіксувалася підвищена активність мозочка.
Також вчені виявили, що мозок посилає сигнали в інші частини мозку, включаючи мигдалику та гіпокамп, які, як уже відомо, відіграють важливу роль у формуванні спогадів та обробці емоцій.
"Ці результати вказують на те, що мозок є невід’ємним компонентом мережі, яка відповідає за покращене зберігання емоційної інформації", — сказано в тексті наукової роботи.
Вчені пояснили, що хороша пам’ять на емоційні події є важливою для виживання. Так, переживши страшну подію і запам’ятавши її, індивід з великою ймовірністю уникатиме її в майбутньому. Але ця особливість має і негативний бік – сильні негативні переживання можуть викликати почуття постійної тривоги.
Результати дослідження можуть допомогти краще зрозуміти різні розлади, такі як ПТСР або розлад аутистичного спектру.
|