У музейному комплексі на місці колишнього концентраційного табору "Бухенвальд" у Німеччині у неділю, 6 квітня, відбулася церемонія з нагоди 80-ї річниці його звільнення.
У пам'ятних заходах взяли участь десятеро колишніх в'язнів концтабору з Німеччини, білорусі, Франції, Ізраїлю, Румунії та Швейцарії.
Експрезидент Вульфф виступив проти "Альтернативи для Німеччини"
Прем'єр-міністр федеральної землі Тюрингія Маріо Войґт (Mario Voigt) констатував під час виступу, що "зараз дедалі гучнішими стають і поширюються антисемітизм, націоналістична ідеологія та авторитарне мислення".
Експрезидент Німеччини Крістіан Вульфф (Christian Wulff) провів паралелі між часами націонал-соціалізму та піднесенням ультраправих сил сьогодні.
Він однозначно розкритикував ультраправу партію "Альтернатива для Німеччини" (АдН). "Через здичавіння, радикалізацію та зсув праворуч по всьому світу тепер я можу більш ясно уявити собі, і це мене турбує, як таке могло статися тоді, - наголосив Вульфф.
- Це дуже важливо, оскільки я відчуваю, що люди дедалі менше говорять про це".
"Ті, хто применшує небезпеку АдН, ігнорують той факт, що своєю ідеологією вона створює живильне середовище для того, щоб люди в Німеччині почувалися некомфортно і насправді наражалися на конкретну небезпеку", - додав експрезидент ФРН.
Він закликав активно обстоювати цінності демократії та гуманізму. "Ми несемо постійну, безперервну, вічну відповідальність, оскільки зло ніколи не повинно знову перемогти", - підсумував Вульфф.
москва і мінськ обурилися через відсутність запрошень
Пам'ятні заходи у музейному комплексі відбулися без дипломатів росії та білорусі. Представники влади обох країн обурилися відсутністю відповідних запрошень. мінськ назвав це "цинічними діями" керівництва музею в Бухенвальді, а у москві заявили про "реваншизм і неонацизм".
"Бухенвальд" звільнила 11 квітня 1945 року армія США. За вісім років через концтабір пройшли близько 280 тисяч людей, з них біля 56 тисяч були убиті.
|