Часто лікарі використовують аналізи крові для перевірки біомаркерів захворювання: антитіл, які сигналізують про вірусної або бактеріальної інфекції; або цитокінів, що вказують на запалення, яке спостерігається при таких станах, як ревматоїдний артрит і сепсис.
Однак біомаркери присутні не тільки в крові. Розробники інженерної школи Маккелві при Вашингтонському університеті в Сент-Луїсі розробили пластир з Мікроголки, який можна приліплювати на шкіру для уловлювання біомаркерів. Розробка відрізняється безпрецедентною чутливістю.
Ця технологія відрізняється невисокою ціною, простий у використанні лікарем або самими пацієнтами і може усунути необхідність в інвазивних аналізах крові. Детальніше розробка була представлена в журналі Nature Biomedical Engineering.
Пошук біомаркерів за допомогою таких пластирів з Мікроголки схожий на аналіз крові. Мікроголки захоплюють їх з рідини, що оточує клітини в шкірі, званої дермальной інтерстиціальної рідиною (ISF). Як тільки біомаркери були захоплені, вони виявляються за допомогою флуоресценції.
|