П'ять "секретних" лайфхаків - як справити приємне враження на співрозмовника

Як справити приємне враження на співрозмовника.

Психологи стверджують, що мова тіла відіграє серйозну роль у сприйнятті людини, яка перед вами. Так само за допомогою невеликих хитрощів навіть дуже сором'язливі люди можуть завоювати симпатію співрозмовників.

І ці навички можна не лише опанувати, а й удосконалити. Пп'ять простих лайфхаків, що здатні додати "магнетизму" кожному.

1. Встановіть зоровий контакт і посміхніться.

Видання Business Insider опублікувало відео, присвячене мові тіла. Серед порад, як викликати до себе симпатію у співрозмовника, там міститься рекомендація посміхнутися. Однак не одразу, а після того, як на частку секунди затримаєте погляд на обличчі людини, якій прагнете сподобатися. Це створить у неї враження, що посмішка адресована саме їй, а це мимоволі викличе симпатію.

Також, як випливає з дослідження, результати якого опубліковані у Journal of Psychological Science, ключем до позитивної соціальної взаємодії може стати встановлення зорового контакту. Головне – не перестаратися: надто пильне вдивляння в очі співрозмовникові може мати протилежний ефект. Альтернативою може бути погляд, сконцентрований на носі людини, з якою ви розмовляєте: це створює ілюзію залученості у розмову без надмірної нав'язливості.

2. Уникайте метушні.

За спостереженнями психологів, надмірна рухливість та метушня створюють враження, що людина або дуже нервується (і це нервування передається оточуючим), або прагне бути будь-де, аби лиш не там, де вона перебуває. Ані у першому, ні у другому випадку особливого бажання знайомитися та контактувати з такою людиною в інших не виникає. Тож з цією звичкою варто боротися.

3. Намагайтеся не схрещувати руки чи ноги.

Навіть така, здавалося б, дрібниця, як схрещені під час розмови руки чи ноги, може перекреслити позитивне враження про співрозмовника. На переконання експерта з менеджменту Пітера Економі, зроблених на основі чималого досвіду, схрещені кінцівки (особливо руки) часто створюють враження закритості чи спроби оборонятися. А це може стримати інших людей від спроб зближення.

Водночас, як твердить фахівець з біхевіоризму Ванесса Ван Едвардс у статті для The Science of People, дієвим може бути інший несподіваний лайфхак: якщо тримати ноги так, аби пальці були обернуті до співрозмовника, він підсвідомо "зчитає" зацікавлення та відкритість.

4. Повторюйте жести співрозмовника

Дослідження, опубліковане в журналі Social Psychology Bulletin, свідчить, що тонке наслідування людини, з якою ми розмовляємо, може підвищити нашу привабливість. Як і в усьому іншому, важливо не перестаратися. Достатньо під час розмови з людиною звернути увагу на мову її тіла і повторити подібний жест чи позу.

5. Поводьтеся так, ніби спілкуєтеся з найцікавішою людиною у кімнаті.

Якщо ви ставитесь до співрозмовника так, ніби він найцікавіший у кімнаті, він одразу відчує приємність від спілкування з вами і захоче його продовжувати. Психологи радять підтримувати зоровий контакт (без зазирань у свій телефон та вишукування у приміщенні знайомих людей) і справді слухати те, про що говорить співрозмовник.

При цьому важливо спробувати спілкуватися з кожною людиною, немов зі старим другом. Ця порада не означає, що до малознайомої людини необхідно кидатися з обіймами чи одразу ж ділитися з нею своїми особистими проблемами. Йдеться про підхід до кожного співрозмовника з теплотою та ентузіазмом. Цей маленький розумовий трюк може допомогти вам здаватися та відчувати себе набагато більш відкритими, ніж ви могли б бути зазвичай у новій ситуації.

 

Категорія: Цікаві статті | Додав: news (2025-05-19)
Переглядів: 250 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar