2:24 PM
Хто отримає майно за таким документом - Заповіт з підпризначенням

Заповіт — особисте розпорядження, яке людина складає за життя, щоб визначити, кому і як перейде її майно після її смерті. При цьому в заповіті, на випадок виникнення непередбачуваних обставин, можна вказати певну черговість спадкування, тобто — підпризначити чергового спадкоємця.

Про особливості заповіту з підпризначенням спадкоємця розповів юрист Олег Лук’янчиков. 

Підпризначення спадкоємця — для чого це потрібно

Підпризначення спадкоємця (субституція) полягає в тому, що заповідач не тільки призначає спадкоємця на свій розсуд, але й визначає в заповіті іншого спадкоємця на той випадок, якщо призначений ним спадкоємець:

    помре до моменту відкриття спадщини;
    не прийме спадщину або відмовиться від її прийняття;
    буде усунутий від права спадкування;
    не виконає умов, зазначених спадкодавцем у заповіті як обов’язкових для прийняття спадщини.

Підпризначеним спадкоємцем може бути будь-яка фізична особа, яка буде живою на момент відкриття спадщини. Крім того, це може бути також юридична особа, громадська організація, держава тощо.

Хто отримає спадщину за таким заповітом

Юрист пояснив: якщо в заповіті вказаний підпризначений спадкоємець, то він може спадкувати майно заповідача тільки в тому випадку, якщо призначений перший спадкоємець не прийме чи не зможе прийняти спадщину за певних обставин, перелічених у вищевикладеному списку. 

Законодавство не обмежує кількість підпризначень, тому заповідач цілком може визначити наступного спадкоємця і підпризначеному спадкоємцю, встановивши своєрідну "чергу" спадкування, відмінну від черговості спадкування за законом.

Переглядів: 14 | Додав: news | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar