11:33 AM Мегаезофагус: діагностика та лікування |
Мегаезофагус: діагностика та лікуванняМегаезофагус (ахалазія кардії) - це захворювання, яке характеризується нервово-м'язовим порушенням роботи стравоходу при ковтанні. Тобто кардіальний сфінктер перестає функціонувати при ковтанні їжі. ДіагностикаЗа допомогою фіброгастродуоденоскопії (далі ФГДС) виявляються ураження стінок і стравоходу, і шлунка, також заміна епітелію (лейкоплакія), наявність ерозій. Про процедуру ФГДС Львів можете більше дізнатися на сайті мережі медичних центрів "Родина", який в Інтернеті можна знайти за адресою rodyna-medical.com.ua. Виявляється захворювання також за допомогою УЗД. При ультразвуковому дослідженні видно потовщений м'язовий шар в нижній частині стравоходу, що свідчить про наявність захворювання. Крім ультразвукової діагностики, використовується рентген і скопії. На рентгені можна розглянути потовщений м'язовий шар в нижній третині езофагуса, а також зникнення тиску після проведення нітрогліцеринової проби. Причину порушення роботи сфінктера знаходять зазвичай за допомогою езофагоманометріі:
Мегаезофагус буває ідіопатичним (по-іншому первинним), або ж вторинним. Ідіопатична ахалазія кардії характеризується порушенням з боку нервової системи, а вторинна ахалазія кардії виникає як наслідок захворювань стравоходу і шлунка (амілоїдоз, пухлини, саркоїдоз та ін.) Клініка мегаезофагуса проявляється в:
КлінікаІдіопатична ахалазія кардії (мегаезофагус) визначається на тлі декількох клінічних критеріїв:
Рентгенологічне дослідження:
Сучасні методи діагностики (комп'ютерна томографія та інші) не знаходять патологію на початкових стадіях розвитку хвороби. Варіанти лікуванняЛікування ахалазії кардії на початку здійснюється як профілактика регургітації і зниження дії важкої їжі. Тобто людина, у якої виявлено мегаезофагус, повинна приймати під час сну підняте положення, а також намагатися їсти подрібнену і рідку їжу, щоб не було подальших рецидивів. Для повного лікування хвороби слід вдатися до оперативного втручання, але відтягнути цю необхідність може лікарська терапія. Вона дозволяє уникнути появи грубих м'язових тканин, оскільки дія препаратів ґрунтується на розслабленні кардіального сфінктера. Неприємною стороною прийняття лікарських засобів є наявність побічних ефектів: головний біль, підвищення артеріального тиску. Найчастіше призначають нітрати, щоб знизити повторний ризик рецидиву. Холіноблокатори використовувати не рекомендується. Як оперативне втручання застосовують спершу болоноділатацію, але якщо вона не допомагає двічі, тоді вже вдаються до міотомії стравоходу. |
|
Всього коментарів: 0 | |