3:04 PM
Міжреберна невралгія та біль у серці: як відрізнити

міжреберна невралгія Деякі захворювання настільки вміло "маскуються", що спантеличують не тільки того, хто має скарги на здоров’я, а й лікарів. Часто, коли "болить серце", причина може бути зовсім у іншому. Приміром, у невралгії.

Невралгія виникає тоді, коли міжхребцеві диски затискають будь-який із міжреберних нервів. Через стискання або подразнення нерва виникає сильний больовий синдром.

Міжреберна невралгія може стати наслідком:

  •     травми;
  •     отруєння;
  •     переохолодження;
  •     інфекції;
  •     алергії;
  •     онкологічного захворювання;
  •     стресу.

На що може бути схожий біль при міжреберній невралгії?

Він дуже гострий, часто виникає при рухах, нахилах, чханні, кашлі, при будь-якому фізичному зусиллі, глибоких вдихах. Болить, як правило, в боці, між ребрами, іноді – в ділянці грудної клітки. У цьому підступність міжреберної невралгії. Її прояви можна сплутати з симптомами серцевої недуги. Особливо часто це відбувається, коли через стискання або подразнення нерва людина буквально не може вдихнути. Біль при вдиху може бути таким сильним, що виникає відчуття, ніби зараз "зупиниться серце".

Сплутати міжреберну невралгію з серцевим нападом або іншою кардіологічною проблемою можна й через те, що біль може "віддавати" в плече, лопатку, руку. Багато хто знає, що такий симптом буває пов’язаний із небезпечними серцевими захворюваннями.

Як відрізнити біль у серці від міжреберної невралгії?

При міжреберній невралгії біль досить чітко локалізований, навіть якщо не є дуже гострим. Крім того, коли болить безпосередньо між ребрами, до місця, де він локалізується, неприємно торкатися. Ділянка може бути дуже болючою або чутливою на дотик. Шкіра в ураженому місці може почервоніти або стати блідою. Іноді біль супроводжується неконтрольованим скороченням м’язів в ураженій ділянці.

Якщо виникає підозра, що болить не затиснений міжреберний нерв, а серце, краще одразу прийняти таблетку нітрогліцерину. Зазвичай серцевий біль при прийомі препарату вщухає, а на міжреберну невралгію кардіо­медикаменти не діють.

Зверніть увагу на ще одну важливу ознаку: серцевий біль зберігає свій характер на вдиху і видиху, при нахилах, будь-яких рухах. При міжреберній невралгії під час руху біль або минає, або посилюється.

Чи можна самотужки лікувати такі симптоми?

Коли йдеться про болі в області серця, краще не експериментувати.

По-перше, якщо болить серце, то це загрожує справді серйозними наслідками. Це може бути напад стенокардії. Якщо ж біль віддає в плече, болить або затерпає рука, можливий, наприклад, інсульт або інфаркт. У такій ситуації необхідна термінова медична допомога!

По-друге, якщо біль виник при міжреберній невралгії, цей стан теж потребує лікування. Найкраще в будь-якому випадку проконсультуватися з лікарем і отримати рекомендації щодо правильного лікування.

При хворобі серця і при міжреберній невралгії вони будуть абсолютно різними, та й лікують ці патології різні фахівці: кардіолог займається проблемами серця, а лікування міжреберної невралгії призначає, як правило, невропатолог.

Тож при будь-яких сумнівах щодо причин болю слід звернутися до фахівця та, за необхідності, пройти додаткові обстеження.

Переглядів: 1942 | Додав: abel | Теги: невралгія, Серце, міжреберна, біль | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar