На конференції у Франції вчені та представники урядів вирішили відмовитися від високосної секунди, також відомої як секунда координації. За аналогією до високосних років, високосні секунди періодично додаються до годинників і таким чином дозволяють узгодити точний атомний час та обертання Землі, яке трохи повільніше.
Хоча більшість людей їх не помічають, високосні секунди дуже важливі для певних систем, які вимагають точного, безперервного потоку часу. Це стосується супутникової навігації, програмного забезпечення, телекомунікації, торгівлі або запусків космічних ракет. Нове рішення може завдати клопоту Міжнародному бюро мір і ваг, яке відповідає за всесвітній координований час (UTC), тобто міжнародно узгоджений стандарт, за яким люди всього світу перевіряють свої годинники.
Резолюцію про припинення додавання високосних секунд до 2035 року ухвалили 59 країн-членів Міжнародного бюро та інші сторони на Генеральній конференції з питань мір та ваг, яка відбулася в Парижі. Керівник відділу часу бюро Патріція Тавелла заявила, що це "історичне рішення" забезпечить "безперервний потік секунд без розривів, які зараз викликані нерегулярними високосними секундами". Зміна набуде чинности до 2035 року.
Вона додала, що росія голосувала проти резолюції "не з принципу", а тому, що москва хотіла відсунути дату набуття документом чинності до 2040 року. Інші країни закликали до швидших часових рамок, як-от 2025 або 2030 рік, тому 2035 рік став чимось на кшталт компромісу. США та Франція були серед країн-лідерів з впровадження змін. Тавелла підкреслила, що "зв’язок між UTC і обертанням Землі не втрачається".
Поняття високосних секунд ввели у 1972. Звичайні секунди вимірюється астрономами вже давно, але поява атомного годинника, який використовує як механізм частоту атомів, відкрила набагато точнішу еру хронометражу. Однак Земля обертається повільніше, і через це час на атомному годиннику та звичайному трохи не синхронізовані. Високосні секунди долають цей розрив, і з моменту введення вчені додали вже 27 високосних секунд (останній раз був у 2016).
|