1:51 PM
Серед найбагатших американців і найбідніших європейців смертність виявилася однаковою

Смертність серед найбагатших американців і найбідніших європейців виявилася однаковою.

Як багатство впливало на здоров’я та життя американців і європейців?

Науковці провели порівняння рівня смертності у 2010-2022 роках серед жителів США та Європи віком від 50 до 85 років. З майже 74 тисяч учасників дослідження майже 14 тисяч померли з різних причин. Рівень смертності був найнижчим у Західній і Північній Європі — 2,9 на 1000 людино-років, а найвищим — у США з показником 6,5 на 1000 людино-років.

Серед усіх вікових груп кількість людей, які досі не мали серйозних і тривалих проблем зі здоров’ям, була найбільшою у Західній і Північній Європі — майже половина населення (48 відсотків), тоді як у США таких було менш як третина (30,3 відсотка). Найменше здорових людей було у південних штатах США (27,3 відсотка), а найбільше — у західних (36,3 відсотка).

Науковці також з’ясували, що найбагатші американці та мешканці Західної та Північної Європи були багатшими за найбагатших мешканців Південної та Східної Європи. Крім того, у США багатство розподілялося за віком нерівномірно, зі значно більшою кількістю багатих людей віком 60-69 років, ніж навіть 50-59. Оскільки більше багатство дає змогу жити в безпечних районах, краще харчуватися та отримувати якісну медичну допомогу, такий розрив може пояснити, чому у США збільшується кількість смертей серед молоді, яка є менш заможною.

  А на те, що більше багатство сприяє кращому здоров’ю, вказало ще й дослідження нейробіологів, у якому біла речовина літніх людей з вищим достатком деградувала повільніше, ніж у людей із нижчим.

Категорія: Новини світу | Переглядів: 163 | Додав: news | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar