Через відсутність друзів можуть бути проблеми зі здоров’ям

Виявляється, дефіцит спілкування з іншими людьми може позначитися на нашому психологічному стані і здоров’ї. Дослідники виявили, що відкидаючи зустрічі зі своїми друзями, ми можемо завдати собі такий же збиток, як якби ми викурювали 15 сигарет одночасно. Отже, від яких видів небезпек і хвороб може врятувати нас просте спілкування з друзями.

Більш низька тривалість життя

Згідно з дослідженнями, якщо у нас є хороші друзі, можна жити без особливих труднощів зі здоров’ям до 90-100 років. Відсутність довірчих відносин трошки знижує цей поріг, приблизно до 70 років середньої тривалості життя. Дослідники вважають, що кількість і якість друзів особливо важливо саме в старості. Так що люди, які люблять побути насамоті з собою можуть зберігати спокій: ще є кілька десятиліть, щоб завести собі вірних друзів.

Старече недоумство

Однією з найстрашніших речей в старості є слабоумство. На щастя, його можна уникнути. Про це повідомили голландські вчені. Вони виявили зв’язок між розвитком деменції і розміром кола спілкування. Цікаво, що вам не обов’язково зустрічатися з друзями, ви можете просто спілкуватися по листуванні або в соціальних мережах. Згідно з проведеними дослідженнями, ризик виникнення старечого недоумства у соціально активних людей у два рази нижчий. Тому наступного разу, коли вам буде лінь зустрітися з друзями, ви можете просто листуватися.

Ожиріння і діабет

Ігноруючи запрошення на зустріч з друзями, ми набираємо вагу. Звичайно, це відбувається повільно, і тому здається абсолютно непомітним. Однак дослідження показали, що існує прямий зв’язок між відмовою спілкуватися з друзями та ожирінням. А від нього до діабету всього один крок. Такий зв’язок має цілком нормальне роз’яснення. Деякі з нас схильний вживати тільки солодку або нездорову їжу. Інтенсивне спілкування не лише знижує швидкість набору ваги, але і трохи прискорює обмін речовин. Тому, чим більше у вас знайомих, тим стрункішими ви мають бути.

Порушення серцевого ритму

Американські вчені виявили, що соціальна ізоляція впливає на функціонування серцево-судинної системи. Простіше кажучи, чим менше ви виходите на прогулянку з друзями і піддаєте себе впливу сонячного світла, тим більше у вас буде аномалій, пов’язаних із серцевим ритмом. Самотні люди удвічі частіше вмирають від серцевого нападу і звичайно в середньому віці.

Підвищує впевненість в собі

Дружні стосунки роблять людину більш впевненою, про це нам кажуть психологи. Чому? Відповідь проста. Друзі пишаються нашими успіхами, будь-то вдала покупка або просто нова зачіска (навіть якщо вона не дуже нам і пасує) і допомагають нам справлятися з неприємностями. До речі, низька самооцінка є основною причиною багатьох психологічних проблем, наприклад, депресії.

Слабка імунна система

Відсутність живого спілкування завжди пов’язане з внутрішньою напругою, навіть якщо ви відчуваєте себе абсолютно комфортно на самоті. Психологи навіть дали цьому спеціальний термін — соціальний стрес. Наслідки для організму можуть бути дуже неприємними, і ваша імунна система почне працювати зі збоями. Як наслідок, людина буде хворіти частіше і довше.

Шкідливі звички

Правильний вибір друзів, як би цинічно це не звучало, впливає на нашу поведінку. Припустимо, якщо ви курите, а ваші друзі ні, тоді ймовірність того, що ви відмовитесь від цієї шкідливої звички набагато швидше. Принаймні, ви точно обмежите кількість сигарет до мінімуму.

Неадекватна стресова реакція

Психологи виявили, що близькі стосунки в підлітковому віці сильно впливають на подальше доросле життя. На додаток до більш високої продуктивності, наполегливості і високої самооцінки, люди, які зав’язали міцну дружбу у ранній молодості, отримують вигоду у формі здорової реакції на стресові ситуації. Їх набагато важче збентежити, вивести з душевної рівноваги або засмутити. Однак це також працює і в більш дорослому віці. Якщо у вас проблеми з самоконтролем або ви перебуваєте в замішанні, то найкращий спосіб привести життя в порядок — почати частіше зустрічатися з друзями і більше спілкуватися з людьми.

Відсутність бажання саморозвиватися

Тут ефект психологічний: чим вище соціальний статус наших друзів, тим більше нам хочеться підвищити свій рівень. І справа зовсім не в заздрості, а в простому прагненні не бути гіршим за інших.

Відсутність інтересу до життя

Згідно з дослідженнями, дружні стосунки підвищують рівень щастя, а їх відсутність — найкоротший шлях до депресії. Насправді, тут є нюанс. Ви почуватиметеся щасливими, тільки якщо оточуючі вас люди відчувають те ж саме. Всі люди схильні об’єднуватися в групи, залежно від свого настрою: або вони постійно сміються, або скаржаться на життя. Домінуюче відчуття життя охоплює не лише членів групи дружби, але і третіх осіб.

Категорія: Цікаві статті | Додав: news (2024-10-29)
Переглядів: 180 | Теги: відсутність, друзі, проблема, здоров’я | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar