Хоча б раз у житті кожен українець куштував березовий сік. Цей прозорий напій має унікальний смак і вважається джерелом корисних речовин. Про те, як і коли правильно збирати березовий сік, розповіли у філії Чернігівського лісового господарства. Коли можна збирати березовий сік в Україні 2024 рокуФахівці стверджують, що в Україні найкращий час для збирання березового соку від початку березня до кінця квітня. Однак точний період багато в чому залежить від погодних умов конкретного регіону. Орієнтуватися потрібно на дерева, обираючи час, коли на них з'являються бруньки. Щоб зрозуміти, чи з берези вже можна збирати сік, проколіть бруньку тонким шилом. Якщо в місці проколу з'явилася крапля — без вагань починайте. Збирання продовжується до того, як розпустяться бруньки. Де краще збирати березовий сікЗвичайно, не варто робити цього у скверах, парках та на території заповідних зон. Також краще не збирати березовий сік поряд з виробництвами, великими містами, автошляхами, забрудненими місцями, а також там, де це наразі заборонено законом через мінування тощо. Найкраще — знайти ліс, в якому ростуть берези старші 30 років. Переміщатися фахівці рекомендують в глиб хащі з прогріванням лісу, адже там дерева "прокидаються" пізніше. Обирайте дерево, діаметр стовбура якого перевищує 30 см. Експерти стверджують, чим старіша береза, тим більше соку вона дасть. А ось молоді дерева можуть навіть загинути після такого втручання. Як збирати березовий сік, щоб не нашкодити деревамВажливо дотримуватися певних правил:
Також зверніть увагу, що збирати щороку сік з одного і того ж дерева, заборонено. Дуже важливо давати йому перепочинок. Чим корисний сік берези для здоров'яБерезовий сік містить багато антиоксидантів та корисних мінералів. Зокрема, магній (корисний для кровоносної системи), кальцій та цинк, органічні кислоти (наприклад, сапоніни, що допомагають боротися з бактеріями). А завдяки низькому вмісту калорій такий напій — чудовий варіант для вгамування спраги без шкоди для фігури. Пити березовий сік потрібно для:
Як правильно пити березовий сікБерезовий сік має дещо специфічний смак, який може сподобатися далеко не всім. Він містить невелику кількість цукру, воду та різні вітаміни і мінеральні речовини. Лікарі рекомендують вживати його натщесерце, але не більше трьох склянок на добу. Як зберігати березовий сік? Свіжозібраний березовий сік не може зберігатися в холодильнику понад 2 доби. Після збирання його можна заморожувати чи готувати з нього лимонад, квас, вино. | |
| |
Переглядів: 1520 | | |
Всього коментарів: 0 | |